Etter isfiskesesongen i 2021 så ble isboret oppgradert til elektrisk isbor. Jeg satte drillen på det.
Den lange sesongen i 2021 gjorde at istykkelsen her jeg bor ble bare tykkere og tykkere. At den kan ha vært mellom 30 og 40 cm på utpå vinteren da, er ganske sikkert. Turkompis Frank monterte drillen sin på isboret til den siste turen vi fikk gjennomført den vinteren.
Etter den sesongen så kjøpte jeg adapter til isboret slik at drillen fra Biltema kunne brukes ved neste anledning. Det går så ei kule når det skal borres hull nå og anbefales gjerne.
Isen her på Haugalandet der jeg isfisker på lokale vann bikker nok gode 30 centimeter denne uka når dette skrives. Da er det en lettelse å slippe å borre manuelt.





