Det ble en tur ut i formiddag i regnværet med fiskestanga og fisk ble det allerede på første kastet.
Fine temperaturer var det til tross for regnværet. Rundt 16-17 grader viste termometeret. En bris fra øst inni mellom. Fine fiskeforhold da jeg startet i en grunn vik jeg ofte har fiskelykken. Det stemte i dag også.
I vika ble det etter hvert tre ørreter, to halvkilos som fikk svømme ut igjen og en noe mindre som jeg tok opp.
Litt lenger sør i vannet jeg besøkte ble det en praktfull ørret som bikket 6 hekto akkurat. Den var i lufta 5 ganger få meter fra land. Virkelig kraftplugg av en fisk.
4 ørreter ble det altså på halvannen times fisketur etter ørret. På vei hjem stoppet jeg i en fjordarm og forsøkte litt etter makrellen, men ikke et napp. Noe sopp fant jeg ikke i dag.
Det blir ny tur i morgen formiddag etter ørreten i et annet vann.


Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar
Du må gjerne kommentere blogginnlegget.