onsdag 24. desember 2025

Årets turer med Ally

 

Det ble faktisk fem turer med Ally dette turåret. Det er noen flere enn hva jeg så for meg for året.

Allykanoen er virkelig en investering jeg aldri har angret på. Den har krydret turlivet med mange flotte opplevelser helt fra første tur i 2012. Kanoturer i Femundsmarka og Rogen i Sverige har også gjort inntrykk, for ikke snakke om de to turene jeg har hatt i Vätsäri villmarksområde i Nord-Finland. Herlige kanominner!

Da packraften ble innkjøpt i 2020 var jeg litt redd for at nå gikk Ally i opplag for godt. Neida, det har ikke skjedd selv om kanoen sjeldnere blir tatt med på tur og nå heller mer lokalt.

I år derimot har det blitt 5 turer i kanoen på kjente og kjære lokale vann. På disse turene har den også vist seg overlegen packraften. Den langt større lastekapasiteten Ally har i forhold til packraften har trumfet bruken lett. På den ene turen i høst lastet jeg hele 6 sekker ved i båten!

Det er helt lokalt at Ally er benyttet de siste årene og nå dette året på turer på Vigdarvatnet og Liervatnet her på Haugalandet. Jeg hadde én tur i vår, i mars, der første teltovernatting ble foretatt på Liervatnet.

De fire siste turene er gjennomført nå i høst, i oktober, november og desember. Flotte turer der kanoen kom til sin rett.

Alle turer og alt jeg har skrevet om Allykano og bruken av denne finnes her på bloggen. Det er over 100 innlegg med tema "Allykano" på bloggen til nå. Flere blir det garantert.

Nå ligger Ally under presenning og venter på neste tur. Den tas nok utpå vårparten ganske sikkert.

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar

Du må gjerne kommentere blogginnlegget.