I siste nummer av magasinet Jakt & Fiske så er det en stor artikkel om bruk av packraft til fiske.
Det er den dyktige friluftsliv- og sportsfiskejournalisten og forfatteren Tommy Egra som står bak saken i nummer 4 av magasinet i år.
Tommy Egra er selv også en virkelig god fotograf og tar gode sportsfiskebilder vet jeg, for jeg har sett flere av dem. Her derimot så ble jeg spurt om lån av noen bilder fra bloggen min til artikkelen. Jeg er ikke vanskelig å be slik.
3 av bildene i artikkelen er fra bloggen og fra tre ulike turer med packraft jeg har gjort de siste årene.
Et bilde fra den fine hula i Kollesundet i Vigdarvatntet i Sveio fikk fin plassering i artikkelen. Et bilde fra én av mange camper jeg har hatt på holmen i Liervatnet ble også med og et bilde av turkompis Frank som padler mellom kampesteiner i Basurdevatnet i Etnefjellene. Gode illustrasjoner til artikkelen synes jeg.
Artikkelen kan leses i sin helhet i magasinet Jakt & Fiske og er virkelig lesverdig med gode tips om bruk av packraft til fiske. Nå skal det sies at jeg leser nesten alt jeg kommer over av stoff om bruk av packraft. Et tema som her i huset er høyaktuelt.
Magasinet Jakt & Fiske er medlemsbladet til Norges Jeger og Fiskerforbund.
PS. Vil du lese om alt jeg har skrevet om packraft her på bloggen, ja så klikker du bare her.
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar
Du må gjerne kommentere blogginnlegget.